Kitap Fuar Organizasyonu

Türkiye’de ortalama bir bireyin yıllık yaşamak ve eğlenmek için 250 parçadan oluşan bir ihtiyaç listesi vardır. Kitaplar bu sıralamada “235.” sıradadır.

Görüldüğü gibi ülkemizde kitap, ihtiyaç listesinin neredeyse en alt sırasındadır ve ülkemizde okuma oranı da çok düşüktür. Peki, okumak, kitapları incelemek ve sevdirmek için bu konuda faaliyet yapması gereken kurumlar üzerlerine düşen görevleri yerine getirmekte midirler? Bu konuya Sayın Cumhurbaşkanımız da sık sık temas etmekte ve alakadar olmaktadır.

Konu ile alakalı TÜRDAV Yayın Grubu olarak sorumluluğumuzun farkındayız!

Bilindiği üzere kitap fuarları Büyükşehirlerde kurulmaktadır.  Anadolu’da bulunan halkımızın bu fuarları gezme imkânı bulunmamaktadır. Maalesef liseyi bitiren bir çocuk hayatında bir kitap fuarını görmemiştir. Görme imkânına da sahip değildir.

TÜRDAV Yayın Grubu olarak “Fuarları Halkımızın Ayağına Götürüyoruz!” sloganı ile kitaba ulaşılması zor olan yerlere kitap götürmeyi hedefliyoruz.

Firmamız, fuar için ihtiyaç duyulan kapalı alan ve gerekli demirbaşların tedarik edilmesi karşılığında 200-300 yayınevi ve ortalama 30.000 civarında kitapla bu etkinliği gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda yazarlar ile yapılacak imza günü, söyleşi, konferans ve konser organizasyonları ile fuarlarımız bir kültür şenliğine dönüşmektedir.

Okuyan bir toplum olmak istiyorsak bu imkânı halkımıza sunmak zorundayız.

TÜRDAV Yayın Grubu 48 yıllık yayıncılık ve dağıtım tecrübesi ile bu organizasyonu gerçekleştirmektedir.

Tarafınızdan uygun bir alan tahsis edilmesi durumunda bu organizasyonu gerçekleştirebiliriz.

Bu organizasyonlar geleneksel hale dönüştürülerek her yıl tekrarlanabilir.

Okuyan bir toplumu oluşturmak için kurumunuzla ortak kitap fuarını düzenleyebiliyoruz.